/به آسانی استرس امتحان را رفع کنید
مشاوره کنکور

به آسانی استرس امتحان را رفع کنید

استرس به معنی فشار و تنش روانی می باشد که به دلایل مختلف ممکن است رخ دهد. یکی از شایع ترین دلایل استرس برای دانش آموزان امتحانات مدرسه و آزمون کنکور می باشد.

استرس به مقدار اندک باعث ایجاد انگیزه و نگرانی برای امتحان می شود که در پی آن فرد به تلاش بیشتر میپردازد, پس استرس به شکل محدود مفید می باشد. اما در اکثر دانش آموزان استرس و نگرانی زیاد کنکور باعث کاهش بهره وری آنها می شود و ممکن است حتی منجر به فراموشی مطالب درسی و عدم تمرکز در جلسه کنکور شود. پس مهم هست که دانش آموزان عزیز بتوانند به خوبی این استرس های موجود را مدیریت کنند.

برنامه ریزی

قطعا یکی از علل استرس امتحان عدم آمادگی برای آن هست و فرد بخاطر مسلط نبودن به مباحث استرس نمره پایین گرفتن دارد, پس لازمه از بین بردن استرس برنامه ریزی در طول سال تحصیلی می باشد همچنین از شب امتحانی بودن پرهیز کنید.

مقایسه

هیچوقت خودتون و با بقیه مقایسه نکنید. نگید که دوست من سال قبل روزی یک ساعت درس خوند و کنکور دانشگاه خوب قبول شد ولی من با چند ساعت تلاش فکر نمیکنم بتونم دانشگاه دولتی قبول بشم.

مقایسه کردن خودتون با بقیه افراد اشتباه محض است, هیچ انسانی شبیه به دیگری نیست و هر کدام ظرفیت و استعداد های متفاوتی دارند.

ممکن است فردی با یکبار مطالعه متوجه مطلب درسی شود و فردی با چهار بار مطالعه هیچ ایرادی ندارد.

همچنین تجربه نشون داده اکثرا افراد درباره نحوه و میزان مطالعه خودشون صادق نیستند و به آمارهایی که از دیگران درباره میزان درس خواندنشان برای کنکور میگیرد اعتماد نکنید.

 

مشاوره کنکور
کنکور – ۱۰۰ باما

حواس پرتی

هروقت احساس کردید دچار استرس شده اید کافیست به دنبال یک حواس پرتی بگردید, ورزش باعث میشه که برای ساعاتی تمرکز خودتون و از درس و کنکور دور کنید همچنین برای سلامتی شما نیز مفید می باشد و باعث ترشح اندورفین می شود.

صحبت با دیگران

منزوی بودن و کم شدن ارتباط با محیط بیرون و اطرافیان اتفاقی است که در زمان کنکور و روز های قبل امتحان برای هر دانش آموزی پیش می آید.

صحبت کردن با افراد همیشه حس خوبی به آدم می دهد و همچنین باعث حواس پرتی ما از موضوعات استرس زا می شود.

خانواده و دوستان نزدیک بهترین گزینه برای صحبت و معاشرت می باشد آنها شما را به خوبی میشناسند و بهتون اهمیت می دهند به همین دلیل با کمال میل به شما کمک خواهند کرد.